Tipy pro motoristy

Vlastnit dnes vozidlo začíná být absolutní samozřejmostí. Běžně dnes v rodinách bývá více než jeden auťák a někdy je to i tak, že každý člen rodiny, který dosáhne plnoletosti, má svůj vysněný vůz.

Vlastnit auto ale není jen o tom tankovat a jezdit. Je potřeba se mu s náležitou péčí věnovat a dopřát mu vše, co je potřeba. Od toho jsme tu my a nabízíme vám díly jak pro běžné servisní úkony, tak i v případě nenadálých oprav.

Všechny autodíly se snažíme dodat v několika cenových relacích, tak aby si od nás vybral opravdu každý, jak fajnšmekr, který chce pro svého plechového miláčka to nejlepší, nebo naopak ten, kdo chce ušetřit a myslí si, že investice do auta se nevyplatí.

Auto z bazaru nebo z druhé ruky 

Našetřilijste si peníze (případně si půjčili) a koupili si nové auto.

Nové auto z bazaru, nebo z druhé ruky

ZAKOUPENÍM AUTA TO ALE VĚTŠINOU NEKONČÍ.

Každý prodejce při prodeji často slibuje hory doly. Málem by vám snesl modré z nebe – hlavně aby auto odjelo.

TVRZENÍ PRODEJCŮ V BAZARECH

Určitě jste to slyšeli: auto je nebourané, má pravidelný servis a stačí jen naplnit nádrž a jezdit. Byla by to paráda, ale my říkáme: bacha na to.

Ať si každý tvrdí, co chce. Pokud to nemáte ověřené, nebo si to sami nezjistíte, tak tomu prostě nevěřte. Bohužel ani úplně nová STK nemusí znamenat, že je vše v pořádku, a že auto nebude potřebovat další investici.

POSTUP PŘI NÁKUPU V BAZARU

Každé auto z bazaru by mělo projít kontrolou a zjištěním skutečného stavu.Nechte ho pořádně prohlédnout a zjistěte skutečný stav jednotlivých komponent.

Prohlídku udělejte ještě před zaplacením auta! Vyhnete se tím nepříjemným nákladům, se kterými jste nepočítali. Máte také prostor pro vyjednání lepší ceny.

Vyměňte komplet olej. Dřív, než to doporučuje výrobce a dřív, než vám to doporučil prodejce nebo původní majitel. Potom byste mohli mít zaděláno na mnohem větší problém.

Zkontrolujte a vyměňte komplet rozvody. Berte to tak, že pokud to neuděláte, může (a nemusí) to být v pořádku. Pokud to ale uděláte, je to v pořádku na 100 % a tečka. Správným servisem už od začátku snižujete budoucí náklady.

JAKÉ JE TOTIŽ NEJLEPŠÍ OJETÉ AUTO? – PŘECI TO, KTERÉ JE V POŘÁDKU.

Blázni do aut doporučují. Pár tipů, na co si dát pozor

Výměna olejové náplně + olejového, vzduchového a palivového filtru, a jelikož chcete jezdit v čistém voze, tak i kabinového filtru. Proveďte dezinfekci interiéru a vzduchového potrubí ventilace a klimatizace – více Info zde

Výměna rozvodové sady a to vč. vodní pumpy, pokud je součástí – více informací zde

Kontrola zapalování a palivového systému – více informací zde

Brzdový systém:kontrola a případná výměna – více informací zde

Kompletní zavěšení náprav a kol, tlumiče, pružiny – více informací zde

Kontrola výfukového systému:jeho těsnost a funkčnost.Nezapomeňte, že moderní naftové motory mají i filtry pevných částic DPF – více informací zde

Kontrola karoserie, ošetření nosných částí vozidla – více informací zde

Elektroinstalace – kontrola baterie, dobíjení, seřízení světel apod. – více informací zde

Pneumatiky, kontrola správného rozměru a tloušťka dezénu – více informací zde

Kontrola interiéru, funkčnosti všech ovládacích prvků - více informací zde

Spojka – více informací zde

Převodovka:hlučnost, funkčnost a únik provozní náplně – více informací zde

Jednotlivé články

 

 

Tady pro vás budeme postupně přidávat další články, tykající se jednotlivých komponet vozidel. Vše budeme popisovat trochu srozumitelněji, tak aby tomu rozumněla široká motoristická veřejnost. U některých témat se ale pustíme i více odbornějšího názvosloví

Chybí vám nějaký článek?

Napište nám a my ho doplníme

Položky označené * jsou povinné.